تجربه ای جذاب و خاطره انگیز

آموزگارا برای لحظه لحظه این سفرکارگاه برنامه ریزی کرده است و به یاری خذا و با حمایت و حضور شما سفرکارگاهی منحصر به فرد و فراموش نشدنی خواهیم داشت.

نکاتی برای هر چه بهتر برگزار شدن سفرکارگاه

کارت شناسایی فراموش نشه

ساعت حرکت اتوبوس ها

اتوبوس ها راس ساعت 5 صبح در ضلع جنوبی میدان آرژانتین که در لوکیشن مشخص شده است آماده سوار شدن می باشند.
با توجه به فشردگی برنامه حرکت اتوبوسها راس ساعت 5:30 خواهد بود و متاسفانه امکان متوقف شدن اتوبوس برای چند نفر نمی باشد.

حرکت از میدان آرژانتین

نکته

از شب قبل حتما ساعت جهت بیدار شدن به موقع و پیشبینی وسیله نقلیه انجام شود.

هشدار آب و هوا

پیش بین های آب و هوا نشان می دهد که روز جمعه روز گرمی خواهد بود بنابرین پوشش مناسب با آب و هوای گرم کاشان داشته باشید.
اگر امکان دارد کلاه و عینک افتابی را فراموش نکنید.

بشنوید

پیشنهاد می شود این شعر زیبا از سهراب سپهری را با صدای دلنشین زنده یاد خسرو شکیبایی دانلود کنید و در مسیر یشنوید.

بشنوید

پیشنهاد می شود این شعر زیبا از سهراب سپهری را با صدای دلنشین زنده یاد خسرو شکیبایی دانلود کنید و در مسیر بشنوید و زمزمه کنید.

جزئیات سفر

صبحانه در سالن سهراب

مجتمع بین راهی مارال ستاره که در اتوبام قم به کاشان قرار گرفته یکی از پرترددترین مکانهای رفاهی ایرانه که از چند سالن پذیرایی تشکیل شده و هرچه که برای ادامه سفر نیاز دارید میتونه در اختیارتون قرار بده

صبحانه سالن سهراب سپهری سلف سرویس و بسیار متنوع است و شامل پنیر, گوجه, خیار, خامه, حلوا شکری, ارده, سوسیس سیب زمینی, کالباس, املت, املت قارچ, تخم مرغ آبپز, تخم مرغ نیمرو, کوکو سبزی, کوکو سیب زمینی, سمبوسه, سوپ شیر, سوپ جو, دسر سیب پخته, چایی, قهوه, شیر, شربت می باشد.

مزار سهراب سپهری

آرامگاه سهراب سپهری، شاعر نام‌آشنای کاشانی، در صحن امامزاده سلطان علی‌ابن محمدباقر در روستای مشهد اردهال (واقع در ۴۲ کیلومتری غرب کاشان) قرار دارد.

خانه سهراب

روستایی از توابع بخش نیاسر، شهرستان کاشان در استان اصفهان است. این روستا در شهر نیاسر قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۲۸ نفر ( ۳۴ خانوار) بوده است.
باغ سهراب سپهری در این روستا قرار دارد.

باغ و حمام فین

باغ فین کاشان، نام یک باغ ایرانی است که از زمان های قدیم در محله ای به نام فین در کاشان جای داشته است. حمام فین هم یک حمام تاریخی است و در مجموعه باغ فین قرار دارد. جایی است که ناصرالدین‌شاه، در سال ۱۸۵۲ میلادی صدراعظم خود امیرکبیر را در آن به قتل رساند. سابقه و قدمت باغ فین و بناهای آن به دوره صفویه بازمی‌گردد.

خانه طباطبایی‌ها

این خانه ۴۷۳۰ مترمربع وسعت دارد و به سفارش حاج سید جعفر طباطبایی در حدود سال ۱۲۵۰ هجری قمری استاد علی مریم کاشانی به عنوان طراح و سازنده سپرده شد. وی که سازنده خانه بروجردی‌ها و تیمچه امین الدوله نیز بود، توانست در مدت ۱۰ سال ساخت این خانه را به پایان برساند.

به دلیل آنکه صاحب خانه در کار تجارت فرش بود کلیه نقوش گچ بری از نقش‌های فرش ایرانی و گل و مرغ اسلیمی الهام گرفتند و در نهایت شکوه اجرا شدند.

خانه بروجردی ها

خانهٔ بروجردی‌ها از آثار تاریخی شهر کاشان است. این بنا که حاج سید حسن نطنزی ساخته‌است در محلهٔ سلطان میراحمد واقع است و در نیمهٔ دوم قرن ۱۳ هجری و در زمان قاجار ساخته شده و تحت شماره ۱۰۸۳ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده‌است. این خانه با بادگیرهای قرینه هلالی شکل زیبایی بر بام تالار و کلاه فرنگی روی آن یکی از زیباترین جلوه‌های معماری ایرانی را به معرض نمایش می‌گذارد. به‌طوری‌که در کتیبه چهار طرف تالار آن آمده‌است، ساخت بنا به سال ۱۲۹۲ ه-ق بازمی‌گردد.