تاریخچه آموزش مجازی.

تاریخچه آموزش مجازی.
♦️واژه آموزش مجازی (E-learning) نخستین بار در سال ۱۹۹۹ در سمینار سیستم‌های CBT مورداستفاده قرار گرفت و معادل واژه‌هایی چون “آموزش آنلاین” و “آموزش الکترونیک” قرار گرفت.
در دهه ۱۸۴۰ یک استاد دانشگاه به نام ایساک پیتمن به دانشجویان خود نحوه خلاصه‌نویسی آموخت. این روش نوشتاری که به منظور افزایش سرعت نوشتن طراحی شد، در میان منشی‌ها، روزنامه‌نگاران و دیگر افرادی که با نوشتن سر و کار داشتند، بسیار رواج پیدا کرد. پیتمن از طریق ایمیل، تکالیف و درس‌ها را برای شاگردان خود ارسال می‌کرد و پس از انجام کار توسط آنها، تکالیف بیشتری ارسال می‌کرد.
سال ۱۹۲۴ یک دستگاه برای تست گرفتن اختراع شد. با این دستگاه، دانش‌آموزان قادر بودند از خود امتحان بگیرند. سال ۱۹۵۴، بی اف اسکینر، استاد دانشگاه هاروارد یک ماشین آموزش اختراع کرد که به مدارس کمک می‌کرد تا برنامه‌های آموزشی خود را به دانش‌آموزان منتقل کنند. در نهایت در سال ۱۹۶۰ یک برنامه آموزشی مبتنی بر کامپیوتر به دنیا معرفی شد.
♦️در این میان ابزارهای آموزش مجازی نیز به مرور زمان پیشرفته‌تر شد. اولین نسخه مک در دهه ۱۹۸۰ افراد را قادر ساخت تا از کامپیوتر در خانه‌های خود استفاده کنند، از این رو راحت‌تر توانستند موضوعاتی خاص و مهارت‌هایی جدید یاد بگیرند. کم کم محیط‌های آموزش مجازی رشد کرد و دسترسی مردم به اطلاعات آنلاین و امکانات آموزش مجازی راحتتر شد.
از سال ۲۰۰۰ کم کم کسب و کارها شروع کردند به استفاده از آموزش الکترونیک برای آموزش کارمندان خود. امروزه هم کارکنان تازه کار و هم کارآزموده برای آشنایی با کار و بهبود مهارت‌های خود از این سیستم نوین آموزشی استفاده می‌کنند. افراد در خانه به برنامه‌های آموزشی دسترسی دارند، مدارک آنلاین کسب می‌کنند و بر دانش و مهارت خود می‌افزایند.

۰ پاسخ به "تاریخچه آموزش مجازی."

ارسال یک پیام

logo

آموزگارا، به همراه اساتید فوق العاده آموزش های حرفه ای به شما ارائه می کند. با ما همراه باشید.

  • تهران، بلوار میرداماد، زیر پل مدرس، خیابان البرز، خیابان تابان شرقی، پلاک 44
  • 09369790098
  • info@amozegara.com
کلیه حقوق مربوط به آموزگارا می باشد.
X